Knyga „Tarpukario Lietuvos reklama“

Tai mano asmeninis projektas, gimęs iš meilės istorijos pamokoms, didelio susidomėjimo reklama ir grafiniu dizainu. Projekto įgyvendinimas nuo idėjos iki išpildymo užtruko vienerius metus ir apėmė platų veiklų lauką – idėjos sugeneravimą, medžiagos surinkimą, susisteminimą ir apdirbimą, reklamos ir grafinio dizaino ekspertų įtraukimą, rėmėjų paiešką, reklamos agentūros pasirinkimą išpildant knygos dizainą, dizaino ir turinio redagavimo procesą, knygos pristatymą visuomenei, reklamines kampanijas, parodų organizavimą ir t. t. „Tarpukario Lietuvos reklama“ pasirodė 2015 metais ir sulaukė nemažo susidomėjimo. 2016 metais knyga buvo išleista antru tiražu. Tais pačiais metais suorganizuota ir pirmoji paroda „Tarpukario Lietuvos reklama“. 

Atsakomybė

Pilnas projekto išpildymas

Klientas

Asmeninis projektas

Metai

2015 - 2020

Dizainas

Reklamos agentūra "New"

Laura Klimaitė ir Miglė Rudaitytė

Tarpukario-LT-reklama-12.jpg

2015 metais pasirodžiusi „Tarpukario Lietuvos reklama“ sulaukė ir srities profesionalų įvertinimų. Knyga pelnė tris apdovanojimus už dizaino sprendimus: Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos organizuotame Knygos meno konkurse ji pripažinta gražiausia 2015 metais išleista moksline / dalykine knyga, knygos dizainas buvo įvertintas auksine strėle Lietuvos reklamos festivalyje „Adrenalinas“, o Taline vykusiame konkurse „Baltic Book Art Competition“ ji išrinkta gražiausia lietuviška knyga.

Reklaminės kampanijos

Knygą „Tarpukario Lietuvos reklama“ nuo išleidimo lydėjo reklaminės kampanijos. Pirmąją knygos pristatymo kampaniją kūrė ir išpildė reklamos agentūra „New“ su tuometine kūrybos direktore Migle Rudaityte. Buvo priimtas sprendimas išnaudoti originalias tarpukario reklamas, jas adaptuojant knygos reklamoms. Vėlesnes kampanijas kūriau ir išpildžiau aš pats. Dažniausiai reklaminės kampanijos buvo nukreiptos į pardavimų suaktyvinimą kalėdiniu laikotarpiu. 

2017 Kalėdos

Kiekvienais metais kalėdinis laikotarpis vertė pasukti galvą kaip iš naujo, ryškiai, įdomiai pristatyti knygą ir atkreipti pirkėjų dėmesį. 2017 metais pasitelkiau tragizmu dvelkiančias lietuviškų naujienų portalų antraščių bruožus, tarpukario reklamų iliustracijas, kurios savyje turėjo intrigos, ryškią spalvą ir vaizdo efektus - krentantį sniegą ar smilstančius dūmus, pagyvinimui ir dėmesiui patraukti. Šūkis - „Tarpukario Lietuva. Visa nepapasakota tiesa“. Išties tarpukario Lietuvos reklama pasakoja žmonėms tai, ko nei mokyklose, nei universitetuose nemokoma: kad tarpukariu žmonės radijo klausė per radijo grotuvus Philips, kramtė Wrigley's, jau tada veidus tepėsi kremu Nivea, važinėjo amerikietiškais Ford ar Buick automobiliais. Tai tiesioginis, betarpiškas prisilietimas prie tų metų populiariosios kultūros. Pagal reklamų kiekį, jų formą, turinį, meninę kokybę, modernumą galime spręsti apie ekonominį ir kultūrinį valstybės lygį. Reklama taip pat atspindi kai kurias socialines normas, žmonių troškimus.